David Maliňak

on štvrtok, 14 máj 2015.

David Maliňak

Na strednej škole som študoval odbor dizajn a tvarovanie dreva. Po ukončení strednej školy som začal študovať telesnú výchovu na Prešovskej univerzite. Umeniu som sa už nevenoval a začal som profesionálne hrávať futbal. Po ponuke hrať 2 futbalovú ligu som štúdium prerušil a venoval sa len futbalu.

Počas jedného z futbalových zápasov som sa veľmi vážne zranil, čo predčasne ukončilo moju sľubne sa rozvíjajúcu futbalovú kariéru. V priebehu rekonvalescencie, keď som nemohol chodiť a mal som veľa voľného času, som sa opäť vrátil k vyrezávaniu.

Spočiatku som vyrezával len jednoduché veci. Postupne som skúšal nové motívy a vyrezal som Spišský hrad podľa fotografie. Keďže bol podobný originálu a ľuďom sa veľmi páčil, zameral som sa na vyrezávanie obrazov podľa fotiek. Vytvoril som stránku na facebooku Z FOTKY DO DREVA.

Zákazníci mi pošlú fotografiu a ja ju čo najreálnejšie prenesiem do dreva. Fotografia môže obsahovať čokoľvek od áut, cez zvieratá až po portréty osôb. Výsledkom je obraz, ktorý je unikátnym umeleckým dielom a pamiatkou na celý život. Mojím cieľom je vytvárať diela, ktoré sa stanú rodinný dedičstvom a budú sa predávať z generácie na generáciu.

V týchto dielach, do ktorých Vám vkladám kúsok svojej duše, srdca, talentu a svojho JA, som našiel zmysel svojho života. Tvorba diel mi prináša radosť a možnosť realizácie. Verným spoločníkom a priateľom, ktorý na mňa a moju prácu dohliada je môj psík Timmy.

Viac informácií nájdete na: http://zfotkydodreva.com/ , https://www.facebook.com/zfotkydodreva?fref=ts 

No video selected.